Ads 468x60px

Labels

2 Mayıs 2011 Pazartesi

Nazilli'de Ekonomi Yıldızları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nazilli Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan törende, beş dalda "Ekonomi Yıldızları" ödülleri verildi. Genç Girişimcilik ödülüne Muharrem Ertan, Girişimcilik ödülüne Birol Yalçın, Aktif Sanayici ödülüne Metin Uskut, Ar-Ge ve Teknoloji ödülüne Murat Erkin, Marka ödülüne Talip Takmaklı layık görüldü.
 

Törenden önce katılımcılara seslenen NASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erkan, "160 üyemizle birlikte Nazillimiz'de üzerimize düşen görevi yerine getirme gayreti içindeyiz. Bu gayreti gösterirken federasyonumuz ESİDEF ve konfederasyonumuz TUSKON'un bize katkısı olmaktadır. Bugün işadamlarımız dünyanın istediği yerini dolaşıp mal alıp mal satıyorlarsa bunda TUSKON'un rolü çok büyüktür. Derneğimiz, Nazilli ve çevresinde yapılabilecek yatırımlar için de üyelerini bilgilendirmekte, teşvik etmektedir. Başta sayın valimiz olmak üzere il milletvekillerimiz, sayın kaymakamımız, sayın belediye başkanımız ve ticaret odası başkanımız hiçbir zaman desteklerini esirgemedi." dedi.

Ardından ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Davulcuoğlu, "Dünya Ekonomisinde Türkiye'nin Yeri ve Gelişen Türkiye Ekonomisinde Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü" konulu bir konferans verdi. Davulcuoğlu, "Başkanımızın daveti üzerine geldim. Burada çok değerli ağabeylerimiz var. Biz ESİDEF ve TUSKON'da biraraya geldiğimizde bir şeyler konuşuyoruz ama büyüklerimiz olduğu zaman söyleyecek çok şey bulamıyoruz.

ESİDEF, tüm Ege ve Batı Akdeniz'de 12 il ve Nazilli gibi büyük ilçeleri içine alan TUSKON'un yedi federasyonundan bir tanesi. Toplam üye işadamı sayımız 6 bini geçmiş durumda. TUSKON ise 165 üye dernek ve 30 bini aşmış işadamı üyesi ile Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Şimdi Birleşmiş Milletle Genel Sekreteri dahil 48 ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanı İstanbul'a geliyor. Bu ziyaret çerçevesinde Birleşmiş Milletler Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı yapılacak ve az gelişmiş 48 ülke gelerek, stantlar açıp bilgi verecek." dedi.

Konferansın ardından NASİAD Başkanı Erkan, Davulcuoğlu'na plaket verdi. Törene AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü Atıf Şahin, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, Buharkent Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu ve çok sayıda işadamı katıldı.


Kaynak: Zaman

1 yorum:

  1. Çok degerli blog yöneticisi bloğunuzda paylaşılanlar çok etkileyici helikopter ambulans firması olarak başarılarınızın devamını bekleriz.

    YanıtlaSil

 

Sample text

Sample Text

Sample Text

Burada sizlerle birçok girişimcilik konusunda bilgi paylaşacağız.Sitemiz güncel olmasından dolayı her gün sizi sitemize bekleriz...